Ročníky: 201520142013

sobota 7. září 2013

kino Nadsklepí

/ Svět plný příležitostí

Odkud se vzal TEDxKroměříž?

30. 05. 2013

TED je model konference známý a hojně rozšířený po světě v městech libovolné velikosti. Ze Spojených států a Velké Británie, kde se každoročně pořádají dvě největší TED konference, se brzo rozrostly mnohé nezávisle organizované TEDx akce nejenom pro veřejnost, ale také zaměřené třeba pouze na podnikatele, ženy či studenty.

Koncept TED, tedy zkratka skrývající v sobě hesla Technology, Entertainment a Design, vznikl téměř před 20 lety jako nezisková vzdělávací konference ve Spojených státech amerických. Od té doby se šíří po světě a lidé tuto ušlechtilou myšlenku přebírají – jejich cílem, stejně jako nyní naším, je uspořádat inspirativní a motivující vzdělávací konferenci, na které se nevydělávají peníze, ale lidé se obohacují o nové nápady a rozšiřují své vědomosti.

Model této konference zahrnuje přibližně čtvrthodinové přednášky zajímavých osobností z různých profesí a několik promítaných videopříspěvků zahraničních řečníků, ze kterých si každý může odnést větší či menší kus inspirace. Snaží se zkrátka motivovat, rozvíjet, otevírat nové možnosti.

Proto na TEDxKroměříž oslovujeme co nejvíce kroměřížských a regionálních zajímavých osobností, ať už z jakéhokoliv oboru. Nezáleží, zda se jedná o vědce, umělce či podnikatele. Chceme rozšířit povědomí o tom, kolik zajímavých lidí pochází z našeho blízkého okolí a dokázalo se ve svém oboru vypracovat, a hlavně jej přesáhnout a obohatit. A co víc, tito lidé jsou ochotní se s námi o jejich příběhy, rady a zkušenosti podělit. Už 7. září v nově zrekonstruovaném kroměřížském kině Nadsklepí.


This independent TEDx event is operated under license from TED.